Pro zájemce

PRO ZÁJEMCE

Jak se přihlásit do hralesa

1. Kontaktujte nás

Děti do HraLESa přijímáme celoročně. V případě, že se Vám zalíbila myšlenka, že by Vaše dítko navštěvovalo HraLES, prosím kontaktujte nás ideálně prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře. Dále můžete kontaktovat přímo koordinátorku buď telefonicky (+420 777 118 507) nebo na info@hrales.cz. Domluvíme se na termínu návštěvy, kdy se Vám a Vašemu dítěti budeme moci věnovat. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si zázemí klubu, blíže se seznámit s tím, jak trávíme naše dny. Cílem setkání je vzájemně si vyjasnit, zda se naše hodnoty a filozofie shodují s Vašimi představami. Zde je možné si prostudovat náš Provozní řád.

Proč jste si vybral/a pro Vaše dítě právě lesní klub HraLES? Co od docházky do HraLESa očekáváte?

2. přijetí dítěte

Pro přijetí dítěte budou rozhodovat následující faktory:

  • Soulad očekávání rodičů s filozofií lesního klubu
  • Předpoklady pro začlenění dítěte do skupiny a jeho zralost
  • Kapacita klubu a model docházky

Časté dotazy

přijímáte neočkované děti?

HraLES, z.s. není registrovaným školským zařízením, tedy nepodléhá zákonu § 50 zák. č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a do našeho lesního klubu HraLES tudíž nevyžadujeme potvrzení od lékaře o povinném očkování.

jste venku za každého počasí?

Ano. Základem je dobré oblečení dle aktuálního počasí. I když se Vám to může zdát překvapivé, dětem zima nebývá, protože jsou skoro pořád v pohybu a déšť jim nevadí. Program vždy přizpůsobujeme danému počasí, v chladnějších měsících zařazujeme více pohybových her nebo si na zahradě rozděláme oheň. Část dne trávíme ve vyhřáté maringotce, kde se převlékáme, sušíme oblečení a odpočíváme.

Jak je to s povinnou předškolní docházkou?

Dítě k nám může docházet až do nástupu na základní školu, ale musí se v předškolním roce přihlásit k tzv. individuálnímu vzdělávání dle § 34b zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání. Rodič zpravidla v květnu před zahájením předškolního roku zaregistruje své dítě do vybrané spádové MŠ, která je stanovena dle adresy trvalého pobytu dítěte.